Karatica DNA Cycle Essence Set

Pierwszy preparat stworzony z myślą o  cyklu hormonalnym kobiet, opracowany dzięki badaniom hormonów, rozwiązuje problemy skóry podczas faz owulacji.

Wyjątkowe kompozycje na cztery fazy cyklu.

Rozumiemy, że Twoja skóra zmienia się w ciągu cyklu menstruacyjnego, dlatego proponujemy Ci indywidualne rozwiązanie - DNA CYCLE ESSENCE SET, czyli 4 specjalistyczne esencje dostosowane do 4 faz kobiecego cyklu. To nasza odpowiedź na zmieniające się potrzeby kobiecej skóry.

Kondycja skóry kobiety w wieku rozrodczym jest bezpośrednio powiązana z cyklem menstruacyjnym. Stan skóry zmienia się 4 razy w ciągu ok. 28 dni pod wpływem hormonów. Dlatego powstały specjalne produkty do rozwiązywania powtarzających się wraz z cyklem miesiączkowym problemów skórnych. Rozumiejąc w jaki sposób cera reaguje na zmiany hormonalne, możemy zaproponować celowane działania, spersonalizowane pod względem konkretnego zapotrzebowania skóry na poszczególne składniki funkcjonalne, dostosowane do jej zmieniającego się tempa regeneracji, nawilżenia i wrażliwości.

I The White DNA Cycle Essence – w fazie menstruacyjnej.

Menstruacja trwa zazwyczaj od 3 do 5 dni. Na początku cyklu menstruacyjnego w organizmie spada poziom estrogenów i progesteronu, w związku z czym skóra ma ograniczone zdolności wiązania wody w naskórku, jest sucha, wrażliwa i łatwo ulega podrażnieniom. W tym czasie nie powinno się stosować mocnych zabiegów, a zalecana pielęgnacja: nawilżająco-kojąca.

II The Red DNA Cycle Essence – w fazie pęcherzykowej (folikularnej).

Ta faza przypada na ok. 6-12 dzień. Poziom hormonów najpierw jest niski, a potem powoli rośnie (szczególnie estrogen i FSH - folitropina), kiedy pęcherzyki w jajnikach zaczynają dojrzewać. Skóra staje się mniej wrażliwa i nie ulega już tak łatwo zaczerwienieniom. To moment na nieco mocniejsze zabiegi (odporność na ból wzrasta) i aktywniejsze produkty pielęgnacyjne. Koniec tej fazy rozpoczyna moment, w którym cera jest w najlepszej kondycji.

III The Blue DNA Cycle Essence – w fazie owulacyjnej.

Okres ten przypada na 13.-15. dzień cyklu. Gdy ciało przygotowuje się do owulacji, poziom estrogenu i testosteronu wciąż rośnie. Duże ilości estrogenów z dojrzewającego pęcherzyka Graffa stymulują przysadkę do wyrzutu hormonów - FSH i LH. Estrogen stymuluje produkcję kolagenu, co sprawia, że skóra jest nawilżona i jędrna. Testosteron sprawia, że skóra produkuje więcej sebum, które działa jak naturalny nawilżacz, jednak w przypadku cery tłustej mogą pojawiać się wypryski (bakterie żywią się sebum). Zalecana pielęgnacja: złuszczająca, oczyszczająca pory.

IV The Purple DNA Cycle Essence – w fazie lutealnej.

Ta poowulacyjna, przedokresowa faza jest zwykle najdłuższa i trwa od 16 dnia do 28. Przed miesiączką poziom estrogenu spada, a wzrasta poziom progesteronu. To najbardziej problematyczny czas dla skóry. Wahania hormonów powodują często stan zapalny i mogą pobudzać androgeny do produkowania gęstszego sebum.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium